10.kapitola → Rozhovor s Alexis Malfoyovou

28. září 2008 v 13:56 | Catt |  Copak toho chci moc?
Lidi, rozhodla jsem se, že budu hodná a tak vám sem dám kapitolku k COPAK TOHO CHCI MOC...:o) Celkem se mi ta kapitolka líbí a myslim si, že se mi i docela povedla, takže tentokrát dávám LIMIT KOMENTÁŘŮ=20...
Jinak snad se vám bude líbit:o)

10.kapitola

Rozhovor s Alexis Malfoyovou

22:30…někdo byl v tuhle chvíli doma s rodinou…někdo byl s přáteli na oslavě… někdo byl se svoji životní láskou a někdo jako ona seděl v bohatém sídle na terase a díval se na černé nebe… Měla na sobě sněhovou sametovou košilku, která jí končila těsně nad hýžděmi s tenounkými ramínky. Na tom měla bílý průsvitný župánek a kousek jeho cípu se houpal do rytmu větru. Po bledé tváři ji stékal potůček slz a do tváře jí padaly dlouhé blonďaté vlasy, které ji lemovaly půvabné rysy krásné tváře. Uslzené oči ji tikali sem a tam a pozorovali krásu noci. "Už jenom dva dny." Pošeptala do tmy. Její slova unášel vítr, který se nepatrně otřel o její holé nohy a ruce. Na těle jí naskočila husí kůže. Bylo to už pět dní od incidentu s Trinity a Marcusem, ani jednoho za těch pár dnů ani jednou nepotkala a Luciusovi se bravurně vyhýbala, snad to tak bylo lepší… Vzpomněla si na její poslední monolog s Luciusem, kdy mu sebejistě oznámila, že s ním mít dědice nebude. Sama ale moc dobře věděla, že je to veliká lež. A kdyby ho stejnak měla s jiným, hned jak by se dítě narodilo by ho zabil, tak jak otce

dítěte… Z očí se jí opakovaně vydrala slza, která stékala kolem tváře k bradě, kde skápla na košilku, na které udělala mokrý flíček. "Dva dny a budu jako on." Znova zašeptala. Do její hlavy se narval obrázek tváře muže s aristokratickými rysy. Měl ledový, chladný, nenávistný a neproniknutelný oči a stejně dlouhé a barevné vlasy jako ona sama. Zatřepala hlavou, aby obrázek vyhnala z hlavy. Zvedla se ze židle a přešla z terasy do pokoje, kde už byla připravená postel. Dveře nechala otevřené, byla letní horká noc a studený vítr byl příjemný. Lehla si do ní a sledovala jak si vítr hraje se záclonami.
*
"Kolik už je tam lidí?" zeptala se blondýnka skřítky a pozorovala se v zrcadle.
"Něco kolem sto paní." Odpověděla ji a na hlavu ji připnula zelenou stuhu. "Máte to hotové paní." Řekla skřítka a přemístila se neznámo kam. Cissa se ještě chvíli prohlížela v zrcadle. Moc jí to slušelo i když vypadla skoro stejně jako vždy, ale ty šaty jí dělali někým jiným. V nich vypadala tak sebejistě, žensky, neutrálně a tak půvabně, že by před ní každý spadl na kolena. Naposledy se koukla do zrcadla a šla pryč.
*
Když pomalým krokem došla do hlavního sálu, ohromením zalapala po dechu. Síň, která byla i normálně obrovská byla dvakrát zvětšená a v ní se shromažďovalo čím dál tím více smrtijedů v různých šatech. Ladným krokem si razila cestu ke svému snoubenci a ke své rodině. Každý, četně mužů, kolem kterých prošla se na dívali s neskrývaným zájmem. Zastavila se a koukla se, jestli nemá něco s šaty, ale to co uviděla ji vyrazilo dech. Hadi na šatech se začali doopravdy hýbat a přejížděli ji po šatech. S překvapením v očích se narovnala a vydala se tam kam měla původně namířeno.
Jakmile došla tam kam chtěla, všichni se na ni otočili. "U Salazara!" vyhrkla matka Cissy a pyšně se dívala na svoji dceru. Abraxas Malfoy si ji prohlížel s takovým zájmem, že kdyby nebyl ženatý, okamžitě by se na ni pravděpodobně vrhnul a Lucius? Luciusovi Malfoyovi se na tváři objevil menší a velice krátký úsměv, který spatřila pouze Cissa. Blondýnka, která byla středem zájmu se uklonila, jak to bylo v etici a nuceně si stoupla vedle svého budoucího manžela.
"Ty šaty," ukázala matka Luciuse, která se celou dobu dívala na Cissin úbor. " Kde jsi je sehnala?".
"Byla jsem se sestrou nakupovat." Odpověděla.
"Zda víš, že tyto šaty patří Malfoyům?" zeptala se a ukázala na vyšité M.
"Ano, vím." Přiznala.
"A víš i to, že tyto šaty patří pravým budoucím manželkám Malfoyoům?" řekla. Cissa na ni nevěřícně koukla.
"Opravdu?" Tak to těžko. Pomyslela si.
"Ano, v dávném věku byli začarovány předkem Malfoyoů, aby tyto šaty padli do rukou pouze ženě, která se měla stát Malfoyovou." Tak asi ne. zděsila se vyvrácenou myšlenkou a koukla se na Luciuse, který se napil vína a pohodlně si ji k sobě přitáhl, ani se nestačila bránit. Matka Luciuse ji tak skvěle vyšokovala, že mu nevěnovala přespříliš velikou pozornost. Ticho, které trvalo pouhou minutu vytrhl menší výbuch uprostřed místnosti. Po výbuchu následoval kouř a z kouře vyšel muž vyšší postavy s hadím obličejem. Všichni v místnosti se okamžitě uklonili a Blackovi s Malfoyovými ho šli uvítat. Cissa s Luciusem zůstala sama, on se nad ní nebezpečně naklonil a ledovým hlasem ji pošeptal něco, co by od něj neočekávala.
"Sluší ti to Ciss."
"Tobě též." Odpověděla a okamžitě si přikryla pusu. Tohle mu nechtěla odpovědět ani za milion, spíš měla v plánu ho nějak urazit, ale tohle z ní vyšlo rychlostí střely, kterou nestihla zastavit. Ovšem kdyby řekla něco jiného tuhle větu by to stejnak nevyhradilo, protože to byla pravda. Lucius vypadal, jako antický bůh a jeho svaly se rýsovali i pod oblečením. Cissa si ho na chvíli představila jak by asi vypadal, kdyby byl nahý. Představila si jeho nádherný svaly a jeho neproniknutelný oči. Jakmile se přistihla na co myslela, v duchu si vlepila facku a doufala, že se jí zrovna nikdo nepřehraboval v hlavě. Najednou k nim přišla paní Blacková a svoji dceru popadla za ruku. "Co se děje?" zeptala se potichu Cissa matky, která ji odpověděla tichým ššš. Došly až hadímu muži, kterému se Cissa uklonila. "Dobrý večer Pane."
"Dobrý večer Narcisso." Odpověděl ji a otočil se ke svým věrným. "Jsme tu dnes kvůli tomu, abychom přivítali další mezi nás." Koukl se směrem k blondýnce, která ani nedýchala. "Narcissa Blacková-Malfoyová z váženého rodu se dnes stane smrtijedkou." Když to dořekl, přišel k ní. Vytáhl hůlku a do ruky vzal její bledou ruku. Odhodlaně se koukla Pánovi Zla do očí, ten svoji hůlku přiložil k jejímu holému zápěstí. Do Cissiny ruky se dostala neuvěřitelná bolest. Myslela si, že jestli to bude dlouho trvat, tak že se zhroutí, ale tak jak to rychle přišlo, to i rychle odešlo. "A teď prokaž, že seš hodna." Dveře od sklepu, které byli vzadu v místnosti se rozletěly do kořán. Zevnitř sklepa se ozývali strašlivé bolestivé skřeky, které patřily dnešním obětím. Když dvě oběti hodili Cisse k nohám, poznala v nich Daniella Coopera a pravděpodobně jeho manželku. Obě oběti byli v hrozném stavu, podlitiny se jim táhly od hlavy až k patě a šrámy též. Všichni se na Cissu dívali, proto se rozhodla, že chvíli, která má být pro Cooperovi osudová jim prodlouží. Ráda si s lidmi hrála. Vytáhla hůlku a namířila na ženu.
"Crucio!" žena se začala křečovitě svíjet v hrozných bolestech. Daniell se na svoji ženu díval a v očích se mu objevily slzy.
"Vem si mě prosím!" žadonil a připlazil se až blondýnce. Hadi, který se Cisse táhly po šatech na něj nebezpečně zasyčeli. Cissa muže odkopla a někteří v sále se hrozivě zasmáli. Hůlku sklopila a žena
zůstala ležet na zádech v divné pozici. Cissa si ženy nevšímala a sklonila se nad Daniella.
"Měl si na to myslet dřív než ses mě dotkl." Sykla mu nebezpečně blízko jeho krvavé tváře. Muž sklopil hlavu. Popadla hůlku a namířila ji na vystrašenou ženu. "Prosím ne." řekl, ale blondýnka se usmála.
"Avada Kadevra!" pronesla a zelený paprsek, který ji vylétl z hůlky Cooprové pronikl do hrudníku a ona naposledy vydechla.
"NEEEE!" zakřičel hystericky Daniell a s nenávistí v očích se podíval na blondýnku. Tentokrát se Cissa otočila na Coopera.
"Podívej se smrti do očí." Pošeptala. "Avada Kadevra!" pronesla a muž padl vedle své ženy. Cisse se v očích objevilo šílenství a z úst jí vyšel pronikavý smích, který se blížil k hysterickému. Dneska poprvé zabila člověka, kterého nesnášela. Nedokázala vysvětlit pocit, který cítila, když držela někoho život ve svých rukou.
*
Místností se rozléhala hudba a všichni se bavili. Daniell a jeho žena Cooperovi byli po smrti a Cissa tak splnila svoji první Avadu. Seděla na jedné z mnoha saténových židlí a přemýšlela o pocitu, který se jí dostavil, když zabila. Prohlížela si své pravé zápěstí, na kterém se vyjímalo znamení Zla. Jako velký stín se k ní někdo přiblížil a vytrhl ji z rozjímání. "Smím si přisednout?" zeptala se osoba a Cissa zvedla hlavu. Nad ní stála Alexis Malfoyová- sestřenice Luciuse.
"Ale jistě." Usmála se a ukázala na židli po své pravici.
"Když budeme příbuzné, můžeme si tykat ne?" Cissa přikývla a do ruky si vzal víno. "Chtěla jsem s tebouo něčem mluvit."
"O čem?" optala se a otupěně se dívala na sklenici, kterou dřímala v rukou. Přeci toho bylo na ní jenom trochu moc.
"O Luciusovi, Marcusovi a především o Nellinovi." Odpověděla ji a ona omámeně zvedla hlavu.
"Jak to všechno víš?" Alexis se tajemně usmála.
"Vim toho i víc a proto jsem tady, abych tě varovala." Řekla a lokla si vína. "Lucius je sice možná krutý."
"Možná? Krutý? Slabé slovo." Ušklíbla se Cissa. "Pokračuj."
"Jak už jsem řekla, možná je krutý, ale s teboui to myslí dobře." Alexis si sedla na volné místo vedle ní. "Možná to nevidíš, ale on je na tebe jiný, než na ostatní, které měl." Usmála se.
"Dobře?" zajíkla se. "Jak to někdo jako on se mnou může myslet dobře? Víš." Na chvíli se odmlčela a omluvně se koukla na společnici. "Víš o co mu jde? Jestli ne, mile ti to povím." Zvedla se a očima metala blesky. "Jde mu jen o sex a dědice!" řekla s rozhořčením v hlase a pak si zase sedla.
"Nemyslim si." Oznámila už mírně vykolejené Cisse v klidu.
"Tak co si myslíš?" odfrkla si.
"Na mém názoru nezáleží, měla bys sis ho udělat sama." Promluvila a pokračoval. "Také jde o Marcuse. Jistě sis všimla, že Lucius je nepříčetně žárlivý."
"Ano, to je." Přikývla. "Je to ten typ muže, který si vše musí držet pod pokličkou, aby se mu to nevyspalo s jiným." znova se naštvala. "Za to on se smí cuclat s Trinity." Zavrčela a její do teď mírně kultivované mluvení bylo ta tam.
"Co jsem ti chtěla ale říct." Vrátila se Alexis k tématu. " že on by byl schopný ho i zabít."
"Já vim." Připustila Cissa. "Ještě si se mnou chtěla mluvit ohledně Nellinovi?"
"Ano, to chtěla." Sklenici s vínem dala na stůl a znova se uzavřely do debaty. "Vim co se stalo minulý ples a proto bych ti radila, aby si šla spát s Luciusem." Navrhla.
"Ne!" zamítla Ciss okamžitě. "Nikdy, rozumíš nikdy se s nim nebudu milovat!" vyhrkla a sklenici s vínem omylem zchodila na zem.
"Jak chceš, já tě varovala." Zvedla se a otočila se k odchodu, ale Cissa ji zadržela.
"Dobrá, ale jenom kvůli tobě." Usmála se i když proti srsti. "Ale sex s nim mít nehodlám, jenom s nim budu spát v jedné posteli." Alexis se usmála a odešla. "To jsem tomu zase dala." řekla si pro sebe.
*
Stála uprostřed a nerozhodně tikala pohledem mezi dveřmi naproti sobě. "Mám tam jít? Nemám tam jít? Mám tam jít? Nemám tam jít? Sakra!" zaklela a sedla si na zem. "Nikam nejdu!" zaprotestovala a uvelebila se na měkkém koberci. Zrovna, když zavírala oči slyšela, jak jde někdo nahoru. Snad to není Nellin. Pomyslela si. Rychlostí blesku vyskočila na nohy a zalezla do Luciusova pokoje. Sundala si boty, aby nedělala rámus. Kroky ustaly před dveřmi pokoje. Cissa ani nedýchala jak byla napjatá jak kšandy a pomalu co nejlehčeji doklopýtala až k oknu. Dveře od pokoje tiše zavrzali a do místnosti stoupil stín. Nejprve si nevšiml Cissy, která stála u okna a ani nedutala, ale jakmile se otočil, spatřil ji. Blondýnka přimhouřila oči, aby se přes tmu viděla, ale jediný co zjistila, bylo to že je to muž. Poznala to podle mohutné postavy. Muž vyšel ze stínu a Cissa měla tak krásný pohled na jejího snoubence.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama