12.kapitola → Přijď až budeš vědět co chceš!

28. září 2008 v 14:00 | Catt |  Copak toho chci moc?
Jo, konečně jsem napsala tu kapitolku!!! Super!!
Ale teď k věci ;) K téhle kapče bych chtěla alespoň 15 komentářů. Upozorňuji dopředu, že nejsou povinný!!!
Jen abych věděla, kdo to čte...a hlavně, jestli má cenu v tom pokračovat ok?
Tak to je asi vše a ještě něco, byla bych ráda, kdybyste mi napsali, jestli mám pozastavit Lásku a nenávist... Je to pouze na vás :)
Takže, snad se bude líbit a já budu doufat, že tam nemám zas tolik hrub
ek...
Loučim se...
Hasta luego!!! -ach ta moje španělština...xD


Přijď až budeš vědět co chceš!
Stála před zrcadlem a uhlazovala si tmavě modré šaty. Ruku už měla zahojenou, za to srdce ji pomalu křupalo. Za ní stála skřítka a šaty ji upravovala zezadu. "Kolik je hodin?" zeptala se žena a do drdolu si zapíchla dvě paví brka.
"Za pět minut půl paní." Odpověděla ji a na šaty ji dala stříbrnou kulatou sponu. "Máte to hotové, paní. Ještě něco si přejete?"
"Ne, můžeš odejít." Skřítka se poklonila a tichým lusknutím se přemístila. Blondýnka si potichu povzdechla a na obličej si nandala zelenomodrou masku. Dnes by si mohla hrát na někoho jiného…
*
Stáli před zavřenou síni než je ředitel uvítá. "Prosil bych o klid." zadunělo tak, že i lidi v chodbě to slyšeli. "Jelikož je dnes několikáté výročí postavení Bradavic, pozval jsem minulé žáky, můžete vejít."
"Připravena?" zeptal se jí muž se zlatým vodopádem místo vlasů.
"Ano, připravena." Přikývla jeho snoubenka. Nabídl rámě a ona ho přijala. Mohutné dřevěné dveře se otevřeli a všichni vešli dovnitř. Velká síň byla několikrát zvětšená, stoly, které si pamatovala zmizely a místo toho je vystřídaly kulaté stolky, které byly u stěn. Uprostřed byl taneční parket, na kterém bylo pár lidí.
Po boku se vydali ke stolu, kde už sedělo pár lidí v maskách. Cissa si sedla vedle své sestry a její snoubenec hned vedle ní. "Takže za páva?" navázala rozhovor černovláska ve stříbrném šatu a pohledem si změřila Cissin kostým, který se skládal z tmavě modrého korzetu, sametového šátku kolem ramen, nařasené sukně, která se vzadu sepínala stříbrnou sponou, pod kterou vyčnívalo několik pavích brků a masky, která měla barvu modrou a zelnou.
"Ano, za páva." Přikývla. "Kde máš Lestranga?" zeptala se s nezájmem a napila se pití, které už bylo připraveno pro hosty.
"Za chvíli přijde." odpověděla ji. "Zdravim Luciusi." Kývla směrem ke snoubenci její sestry. "Též Bellatrix." Odpověděl ji a otočil se k muži se kterým navázal rozhovor.
"Cisso? Nechtěla by si se projít?" navrhla ji sestra a postavila se.
"Ano, to by bylo dobré." Ušklíbla se, zvedla se a černovlasou ženu následovala ven na pozemky.
"Koukám, že ruka je už v pořádku." Začala, když vyšly ven. "Jak to s Luciusem zvládáš, Ciss?"
"Nezvládám Trix." Sklopila oči a sundala si masku. "Asi k němu něco začínám cítit." Přiznala se. "Nemohu k němu nic cítit, nesmim."
"Já to chápu Ciss." Konejšivě se usmála na sestru. "Jestli tohle někomu řekneš." Ušklíbla se a sestru objala.
"Co chápeš?" vyštěkla podrážděně blondýnka a vytrhla se jí z obětí. "Co by si ty mohla asi tak chápat?"
"Co já bych mohla chápat? Myslíš si, že jsi jediná, která z rodiny Blacků může milovat?! Tak to se teda šeredně pleteš sestro! Já totiž Rudolphuse miluju a je mi strašně líto, že nemohu mít dědice!" zařvala na ni a šlehala kolem sebe blesky. "Ty máš vše! Krásného snoubence, který se k tobě chová, můžeš mít i dítě sakra!" kopla si do lavičky. "Já toho chápu až moc Cisso." Ztlumila se a pokračovala. "Měla by sis rozmyslet, co a hlavně ke komu cítíš a až to budeš vědět, řekni. Jinak za mnou nechoď." Dokončila monolog a odešla.
"Trix!" zavolala na ní, ale černovláska už zašla do hradu. Podívala se na masku a nasadila si ji. "Já nevim nic." Řekla do prázdna a vydala se do hradu.
*
"Poprosil bych, aby všichni vyklidili parket, který v tuto chvíli bude patřit pouze našim hostům." Ozval se ředitel. Parket byl během pěti minut prázdný. Začala hrát pomalá hudba, všichni pozvaní se začali zvedat a v párech odcházely tancovat.
"Smim prosit?" ozvalo se za blonďatou ženou. Otočila se a podívala se do ledových očí.
"Jistě." přikývla a ruku přijala. Když došli až na parket, Lucius ji jednu ruku vzal do své a druhou ji položil na bok. Začali tancovat. Cissa se nechala vést a dělala dobře, Lucius byl výborný tanečník.Podívala se mu do tváře, ze které nemohla absolutně nic vyčíst. Byla jako kámen a ona ho chtěla otesat. Nevědomky přestali tančit, její ruka se přesunula na jeho tvář a začala ji zkoumat. Lucius se na Cissu překvapeně podíval, ale výraz uzemnil maskou. Vzal její pramen zlatých vlasů, který ji vypadl z drdolu a zastrčil ji ho za ucho. Blondýnka se pousmála a dívala se, jak se mění i jeho výraz. Naklonil se k ní a letmo ji políbil. Když se od ní zase odtáhl, Cissa měla zavřený oči, za týl si ho přitáhla a tentokrát ona políbila jeho. Ani jeden si nevšímal pohledů, který na ně vrhali ostatní, byli zabráni do sebe. Lucius ji objal a ona povolila. Jejich jazyky začali vést bitvu, která byla nerozhodná. Konečně se od sebe odtrhli aby se mohli nadechnout. Každý z nich si uvědomil, co se stalo, ale jako první se ozvala žena.
"Tohle se nemělo stát." omlouvala se a nasadila nic neříkající tón.
"Nemělo?" Lucius se na ní koukl a nasadil stejný tón. "Asi máš pravdu." Řekl a odešel se napít.
*
Dívala se po síni a hlavu si opřela o ruku. "Budete tu s Luciusem spát?" zeptala se jí žena, která si k ní přisedla.
"Alexis?" optala se nejistě jmenovaná.
"Ano, Alexis." Usmála se blondýnka podobná Luciusovi.
"Nevim." Pokrčila rameny. "Měla ses zeptat jeho." Sykla a napila se vody.
"Já se ptám tebe." Upřela na ní zelené oči a povytáhla obočí. "Tak? Všichni zde spí."
"Tak asi ano."
"Dobrá, už musim jít." Alexis se zvedla a Cissa též.
"Dojdu se ho zeptat." Oznámila jí.
"Jdi a pozdravuj ho." Ušklíbla se sestřenice snoubence a někam odešla. Blondýnka se ještě napila a šla svého budoucího manžela hledat.
"Severusi, neviděl si někde Lusiuse?" zeptala se černovlasého muže, který stál pár metrů od ní.
"Šel tamhle tudy." Pohledem ukázal na dveře.
*
Koukala do tmy, šaty si vykasala a rukou hmatala pod šaty, hledala hůlku. "Ale ne, nechala jsem ji doma." Šaty si zase pustila na zem a optrně šla dál chodbou. Už ani nevěděla kde je a když narazila do stěny byla už naprosto zmatená a dezorientovaná. Potichu si povzdechla, podél stěny se svezla a potichu zaklela. Nevnímala nic, jenom to jak se utápí v litování sama sebe. Nevšimla si ani když se nad ní objevil stín muže.
"Cisso?" zeptal se váhavě. Žena se podívala nad sebe. "Co tu děláš na zemi?" Kdyby nebyla tma, viděla by, že mu cukalo v koutcích.
"Hledala jsem tě." Přiznala a zvedla se. "Chtěla jsem se tě zeptat, jestli tady budeme spát."
"Proto si tu seděla na zemi?"
"Ztratila jsem se!" zavrčela na něj. "Kdybys byl v síni, tak bych tady nebyla!" vyštěkla a chtěla odejít, ale Lucius ji chytl za ruku.
"Ty chceš?" povytáhl obočí a koukl se na její nechápavý obličej. Chvíli přemýšlela, ale svoji odpovědí si byla téměř jistá.
"Ano, chci." Odpověděla mu a aniž by Lucius stihl něco říct, políbila ho.
*
Dřevěné dveře se rozrazili a do pokoje někdo vešel. Kdyby se ale někdo pořádně podíval, uviděl by, že to jsou dvě osoby, které se vášnivě líbají. Muž, aniž by se od své snoubenky oddělil zavřel dveře. Blondýnka mu rukama zajela do vlasů a čechrala mu je. Vzal ji do náruče a povalil ji na postel, teprve teď se od blondýnky odlepil. "Nebudeš toho litovat?" upřímně se na ni podíval a pohladil ji po, teď už, rozpuštěných vlasech. Sama nevěděla co mu má odpovědět a Lucius ji to vyčetl z tváře. Naštvaně se zvedl. "Přijď, až budeš vědět co chceš." Zavrčel na ni a odešel z pokoje, přičemž nezapomněl pořádně prásknout dveřmi. Cissa si přehrávala jeho slova v hlavě. I když moc nechtěla, musela si přiznat, že měl pravdu. Sama nevěděla, co k němu cítí, ale v jednom měla jasno… Věděla, že ho má ráda, hodně ráda. Mohla by ho snad i milovat?
"Ne, to ne." vydechla do tmy. Shodila ze sebe těžké šaty a zůstala jenom v košilce. Unaveně si lehla na letiště a hodila přes sebe přikrývku. Zavřela oči a usnula.
Probudilo ji až tichý prásknutí dveřmi. Pod peřinu se zachumlala ještě víc. Slyšela, jak se svlékal, jak si k ní lehal. Chtěla ho cítit, chtěla být zase v jeho obětí. Ano, už je to tak… Narcissa Blacková se zamilovala. Opatrně rozlepila víčka a koukla se na něj. Byl k ní otočený tváří a měl zavřený oči. Usmála se, otočila se k němu zády a přisunula se k němu blíž, potom spokojeně usnula. Lucius trochu překvapený otevřel oči a ujišťoval se, zda se mu to opravdu nezdálo. Když se ujistil, že je to opravdu skutečnost, usmál se a svoje ruce obmotal kolem jejího pasu, pak i on usnul.
Dnešní noc byla pro každého zkouška citů…
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama