14. kapitola → Zrádná toť palačinka

28. září 2008 v 16:08 | Catt |  Láska a nenávist
A je tady další kapitolka k Láskce a nenávisti..snad se vám bude alespoň trochu líbit...Mimochodem, pracuje se na dalších kapčách...:o)Taky jsem přemýšlela nad tim, jestli mám zrušit komentáře, pač jistá osoba má pravdu (viz. komentáře...). Tak mi sem ještě písněte...
Jinak pro tohle ještě dávám LIMIT KOMENTÁŘŮ 18...
Pro příští kapči asi už nebude..uvidíme..:o)

14.kapitola

Zrádná toť palačinka


"Pusťte ho dolů!" ječela rudovláska na rozčepýřeného chlapce, který okamžitě zrudl jako pivoňka. "HNED!" Chlapec mávl hůlkou a kluk, který před chvíli vysel hlavou dolů byl hned na nohách.
"Já tě zabiju! Pottere!" ječel chlapec, který ještě před chvíli byl vzhůru nohama na Jamese a do ruky bral svoji hůlku.
"Ne Seve!" zastavila je rudovláska.
"Evansová nepleť se do toho!" sykl na ní černovlasý chlapec s bouřkovými oči.
"Když se do toho nebude plíct Lily, tak já jo." Nemálo pěkná hnědovláska si stoupla vedle své kamarádky. Sirius se na ní se zájmem koukl a mrkl na ní.
"Co kdyby ses zapletla se mnou?" nadhodil neodolatelný úsměv, po kterým každá holka začne slintat, ale na Catt to nezabíralo ani v nejmenším. Lily mezitím Severusovi něco říkala, ten se ale otočil a odešel.
"Ty seš takovej." Jak ráda by dokončila větu, která by neobsahovala zrovna ty nejhezčí slova, ale Lily jí zastavila.
"Catt, pojď. Tohle nemá cenu." Zatáhla ji za ruku.
"Hej! Catt!" otočila se na dotyčného, který ji volal.
"Ano?"
"Nezapomeň, že dneska je ten nábor! Je to hned po obědě, museli jsme to změnit. Tak se měj." Mávl rukou James a se svým kamarádem odešel.
"Hned po obědě? Nemáš náhodou rande s Maxem?" optala se Lily mezitím co šli ven před hrad.
"No jo! DO HÁJE!" zakřičela na celou chodbu, až se na ní pár lidí ohlídlo.
"Klídeček. Max to pochopí a když o tebe bude mít zájem, tak se na tebe půjde kouknout na konkurz a rande můžete mít potom. Jako oslava, že si to místo dostala." Dodala a sedla si pod strom do stínu.
"Máš pravdu." Přiznala Catt. "Řeknu mu to a on to určitě pochopí." Max je hezkej, líbí se mi. A Sirus... A zase mám v hlavě Siriuse. Ať jde ke všem čertům. Krypl! "Ale teď necháme Maxe a Fanfrpál. Co James?" Lily se mírně začervenala. V Lilyných očích se objevily jiskřičky. Ona je do něj zabouchlá!
"Co s nim? Je to jenom Fanfrpálovej kokot." Řekla co nejvíc lhostejně, ale moc se jí to nevedlo.
"Ty ses do něj zabouchla."
"Panebože, ne!" vykřikla na Catt a zaklapla knížku, kterou před vytáhla z tašky. "Jenom se mi líbí. Ovšem jinak je to prostě debil." Hnědovláska se začala smát.
"Tak mu to řekni ne? Víš jak na tom je, když se tě snaží sbalit od prvního ročníku? Ten je do tebe maximálně zamilovanej!" řekla a koukla se na Lily.
"A to je ten problém víš?" řekla zklamaně. "Jak nemůžu vědět, že to na mě nehraje a hlavně, nemůžu k němu přijít a říct mu: Čau Pottere, seš pěknej kluk a líbíš se mi."
"No, to asi ne." přiznala Catt. "Ale mohla by jsi to začít naznačovat." Navrhla.
"Jak?" zeptala se zájmem.
"Když tě někam bude zvát, můžeš mu říct, že s nim půjdeš, ale jen když se nebude chovat jako krypl a tak dále. Heleť, uvidíš, že se to bude ubírat k té nejlepší cestě. No fakt." Mrkla na rudovlásku. "Půjdeš se na mě kouknout?"
"Jako na nábor?" Catt přikývla. "Tohle si přece nenechám ujít. Jak jim všem natřeš prdel!" Lily skočila na nohy a na tváři se jí objevil bojový výraz.
"Malej magůrek že?" Přerušila jí v jejím výstup. Rudovláska se svalila na zem.
"Víš co je divný?" prohodila Lily.
"Co?"
"Sirie na tebe zkouší různý taktiky, jak tě dostat do postele, ale ty se nedáš."
"Mmm." Nehodlala se teď bavit zrovna o něm.
"Je vytrvalý."
"No a?"
"Vlastně nic." Usmála se Lily a Catt nechápavě zakroutila hlavou. Takovýhle téma mluvila poslední dobou furt.

*
"Jdi, já ještě musim za Maxem." Princezna se odpojila od Lily a šla k Havraspárskému stolu. Když k němu došla, všichni se na ní otočili. Ne častokrát se stane, že k nim přijde dívka tohoto typu. Většinou tyhle holky byli v náruči Siriuse Blacka a olizovali se. Jenomže ona taková není… Nevnímala to a šla rovnou za klukem, se kterým se minulý den srazila. "Ahoj Maxi." Pozdravila ho a nasadila co nejhezčí úsměv. Hnědovlasý chlapec se na ní otočil a jakmile jí uviděl, do široka se usmál.
"Ahoj Catt. Sedni si." Poposunul se a udělal tak místo, na který se Catt posadila. Celý klučičí osazenstvo u stolu se na ní otočilo a neskrývaně na ní házeli koketní xichty. Markus je sjel přísným pohledem.
"Potřebuju s tebou mluvit, kvůli dohodnutému rande. Já vím, že je to blbý, ale nemůžeme to odložit? Bude se konat nábor na post brankáře a já bych se tam ráda dostala. Mělo to být hodinu po obědě, ale James to kvůli něčemu musel přeložit." Dala svojí ruku na tu jeho a pokračovala. "A nechtěl by ses na mě přijít kouknout?" udělala na něj psí oči. Kamarádi kolem Maxem nad ní doslova slintali.
"Dobře, přijdu." Usmál se. "Jestli chceš, můžeme jít po náboru?" Catt se šťastně usmála a přikývla.
"Tak dobře. Ahoj." Vstala, ale pak se zarazila. Otočila se zase k Maxovi. Naklonila se k němu a letmo ho políbila. Cítila, jak jí všichni sledovali pohledem. "Na hřišti." Otočila se a šla ke svému stolu za Lily.
"Tak jak?" optala se rudovláska s plnou pusou.
"V pohodě." Mrkla na ní. "Přijde se na mě kouknout a potom někam půjdem."
"Jako kdybych to neříkala že?" zakroutila Lily hlavou.
"Hele a." zrovna, když Catt hodlala říct něco Lily, přistála na ní palačinka. Sundala jí ze sebe. "Koho je tato snídaně?" všichni v síni se začali smát. Catt to nějak nevadilo, vždycky věděla jak z toho vybruslit. Koukla se na Siriuse, který se usmíval od ucha k uchu. "Blacku?" pozvedla jedno obočí. "Tvoje snídaně?"

…(u Pobertů)…
Sledoval, jak mizí za rohem. Dlouhé hnědé vlasy za ní vlály a elegantní chození jí přispívalo na kráse. Sirius si už byl vědom, že se mu líbila a to hodně. Něčim ho okouzlovala a beustále ho překvapovala. Jenom nevěděl, co s nim je, když se na něj usmívá, když se ho dotýká…
"Fakt to nechceš zkusit?" přetrhl jeho proud myšlenek James.
"Co? Myslíš Fanfrpál? Ne. Rád lítám,ale tohle nemusim." Zamířili ven. "Hlavně to budu uvádět."
"Fakt? Tak to ses nepochlubil kámo." Poplácal ho po zádech.
*
Nenávistně je sledoval. Letmo ho líbla na pusu. Všechno v něm vřelo. Chtěl to být on, koho by líbala…Catt Jarsenová… Nejkrásnější dívka na škole…
"Tichošlápku?"
"Mpf?" Catt Jarsenová…
"SIRIUSI!" James mu z plna hrdla zakřičel do ucha.
"Panebože Jamesi! Dej se na dráhu zpěváka. Máš hlas vyšší než Evansová." James se zasmál a vzal si kuře. "Jak je t vlastně mezi tebou a ní?" ukázal na Lily.
"Já nevím, jednou jsem James, po druhé Potter. Jendou se na mě směje, jednou na mě křičí." Nahlas si povzdech. "Já už nevim co mám dělat Tichošlápku. Poraď."
"Tak ji vem na nějaký romantický místo." Poradil mu

"I kdyby, co by si hodlala dělat?" věděla přesně co dělat, vzala do ruky chleba, namazala ho vším možným a hodila. "Jarsenová!" zařval černovlasý kluk. Teď se bavili i lidi u učitelského stolu. Vzal do ruky něco slizkého a hodil to po ní. Ta jenom bravurně uhnula, takže sliz dopadl na blondýnku vedle ní.
"Siriusku!" zapištěla. Catt raději rychle vyběhla z Velké síně, aby po ní Sirius nestačil hodit něco většího.
*
"Lily? Kde mám koště? Ještě před chvíli tu bylo." Ječela hnědovláska na rudovlásku.
"Máš ho pod postelí. Odkopla sis ho tam." Odpověděla jí. "Comyslíš, všimne si mě takhle?"
"Myslíš jako James?" Lily na sobě měla djeansovou minisukni a zelený tílko kolem krku. rudovláska přikývla. "Rozhodně. Sluší ti to." Usmála se Catt a vzaka do ruky koště.
"Taky nevypadáš nejhůř, na to že budeš lítat na koštěti." Hnědovláska si na sebe vzala upnutý černé tříčvrťáky a oranžové tílko, přes které si přehodila červenou mikinu a černé brýle. Hnědé vlasy si dala do culíku.
"Tak jdeme?" optala se Catt a naposledy se na sebe podívala do zrcadla.
"Jasně." Odpověděla jí Lily a zamířily si to na hřiště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama