15. kapitola → Nebelvírský cassanovský krypl vs. Mrzimorský kulturistický debil

28. září 2008 v 16:09 | Catt |  Láska a nenávist
A je to tady, konečně jsem se dokopala a napsala jsem vám další kapču k Lásce a nenávisti... Snad ještě dneska stihnu napísnout kapitolku k Copak toho chci moc?
LIMIT KOMENTÁŘŮ=20

15.kapitola
Nebelvírský cassanovský krypl vs. Mrzimorský kulturistický debil
"Ben Smith?" malý hnědovlasý kluk zvedl ruku. "Dobře, tak jsme všichni." Velký hlouček si sedl na tribunu. "Ještě před tím, než začneme bych vám chtěl sdělit, že se nám útočník při včerejším tréninku přizabil a teď leží u Svatého Munga, tak teď hledáme i chytače." Brýlatý kluk si prohrábl rukou roští na hlavě a zazubil se na zrzku, která seděla nedaleko od nich. "Poprosil bych tedy, aby všichni, kteří chtějí být chytači ať si sednou na svoji levou stranu a ten kdo chce být brankářem ať jde na pravou. Ještě něco, jestli chcete zkusit nábor, musí vám být nad čtrnáct, musí mít svoje vlastní koště a hlavně musí být z Nebelvíru." Po tomto proslovu se polovina zvedla a s hlasitým protestem odpochodovala pryč. Na tribuně zůstaly dvě partičky po pěti lidech. Mezi útočníky seděla i pěkná brunetka, která se usmívala na hnědovlasého mrzimorského chytače.
*
"Tak a teď druhá skupina." Koukl se na skupinku, ve které chtěl být každý útočník. "Vznesete se nahoru, já vám dám znamení a hodim vám míč, který vy budete muset chytit a dát s nim pět gólů. Kdo bude nejrychlejší, dostane se k nám, ale nebude to tak snadné. Do vzduchu hodim i potlouk, který je začarovaný tak, aby letěl za tím, který bude zrovna vlastnit míč. Také za každým z vás poletí jeden z kluků." Koukl se směrem k postávající skupince nemálo pěkných kluků. Jeden z nich byl i Sirius Black, který se usmíval od ucha k uchu. "Každý z nich si vezmou na starosti jednoho a budou vám bránit v tom, aby jste dali gól. Budete dělat všechno proto, aby ste se jich zbavili a ten gól dali. Taky bych vám chtěl říct, že to možná bude trochu tvrdší a můžete klidně spadnout." Všichni ve skupince na sucho polkli. "Ale bát se nemusíte, protože jsme kvůli tomu udělali opatření." S úsměvem na tváři ukázal na vystlaný hřiště polštáři. "Takže všechno co jsem měl jsem vám řekl a teď vylétněte nahoru." Všichni poslechli a vzlétli nad hřiště. Catt si naschvál vybrala místo nad Jamesem, aby tak mohla chytit okamžitě míč. James dal znamení a vyhodil míč. Catt se po něm okamžitě vrhla, ale kluk naproti ní byl rychlejší a míč ji doslova vyfoukl před nosem. Měla tedy chvilku čas a tak se porozhlédla, kdo ji má na starosti. Všichni za někým létali, až jediný. Vítr mu čechral černé vlasy a jeho oči jí pozorovali. Sirius? To jsem to tedy schytala.
Nedělej, jako kdyby se ti to nelíbilo.
Ty pomlč! Zakřičela na sebe v duchu a zavrtěla hlavou. Odtrhla od něj oči a pozorovala hřiště, kde je míč. Naštěstí pro ní, letěl zrovna na dní a tak ho hbitě chytila a vyrazila na branku. Sirius na nic nečekal a následoval ji. Potlouku, který zrovna letěl naproti ní jen tak tak uhla, místo ní srazil kluka Siriuse, který na koštěti zavrávoral. Potlouk se ale otočil a znova si to namířil na Catt, která míčem namířila na bránu a hodila. Míč cíl neminul a proletěl prostředkem brány. Tak a teď už jenom čtyrky góly. Usmála se.

Zbýval ji už poslední gól a v ruce jí dřímal míč. Zrovna si ho dala nad hlavu, tak aby ho mohla hodit, ale Sirius ji ho odkopl a zaculil se, jak se mu to povedlo. Catt mu s úsměvem na tváři zamávala, ale pak se úsměv změnil na úšklebek a ukázala mu vztyčeném prostředníček. "Debil." Odfrkla si a vyrvala jednomu klukovi pálku z ruky. Letěl k ní míč. Namířila na něj a jakmile byl dostatečně blízko máchla pálkou, která míč odrazila přímo do brány.
"KONEC!" zakřičel ze zdola brýlatý kluk. Všichni se snesli dolů. "Takže v týmu máme novou útočnici a tou je Catt Jarsenová." Kolem Catt se udělal hlouček a zatleskal ji. Hned za ní snesl Sirius s červeným flekem na tváři. Pravděpodobně dostal potloukem. Pomyslela si a začala se smát. Lily k ní přišla a obejmula ji.
"Vidíš Catt? Já ti to řikala." Usmála se a koukla se na Jamese, který na ní mohl oči nechat.
"Jdi za ním." Pošeptala ji Catt do ucha. Lily ji poslechla a vydala se za Jamesem, který byl celý bez sebe, že za nim jde láska jeho života.
"Gratuluju." Ozvalo se za ní. Catt se otočila.
"Díky Blacku." Usmála se. "Promiň a doufám že tě to nebolí." Ukázala na rudý flek na jeho tváři.
"Nebolí, díky za optání." Zazubil se i Sirius.
"Catt! Moc ti blahopřeju." Za ní se objevil hnědovlasý mrzimor se svoji skupinkou kluků.
"Děkuju." Max ji obejmul a ona jeho obejmutí opětovala.
"Catt? První trénink bude zítra ano? Dám ti ještě vědět v kolik přesně." vyrušil je někdo. Catt se od Maxe odtrhla a na narušitele se usmála.
"Jasně Jamesi." Odpověděla mu a znova se věnovala mrzimorskému chytači. "Jdeme?"
"Jdeme." Potvrdil ji a odešli.
*
Cítila jeho rty na svých a tak je otevřela, aby se mohl dostat dál. Jeho ruka mu z krku zajela do vlasů a pak zase nazpátek. Po pár minutovém líbání se oba dva potřebovali nadechnout a tak se od sebe odpojili. Upřela na něj svoje tyrkysové oči a on ty svoje oříškové.
"Catt? To teď znamená, že spolu."
"Že spolu chodíme." Dořekla hnědovláska větu a znova Maxe políbila. Najednou se jí vybavila vzpomínka na to, jak se líbala se Siriusem a šokovaně se od Maxe odtrhla.
"Děje se něco?" zeptal se jí.
"Ne, jen že jsem trochu unavená a je toho na mě z dneška trošku moc." Řekla pravdu a usmála se na něj.
"Máš pravdu, dneska je to na tebe asi víc než by si pravděpodobně chtěla." Přikývnul Max a pomohl ji se zvednout. "Chtěla by jsi jít za Lily a o všem si povídat že?"
"Jo, to bych potřebovala." Zasmála se Catt a chytla ho za ruku. "Co kdybys mě doprovodil?" Maxovi se na tváři objevil šibalský úsměv. "To tedy ne holčičko! Já tě ponesu." Zaprotestoval a vzal ji do své obrovské náruče. "Teď seš moje holka a musíš se mít jako v bavlnce." Catt mu vlepila pusu a on ji odnesl.
*
…(U Pobertů)…
Kdyby pohled mohl zabíjet, tak by Max Tibet byl nakrájený na kousíčky a ležel by v kaluži krve, ve který by se černovlasý kluk čvachtal jako v bazénku.
"Ona je prostě úúúžasnáá… Lalala" zpíval si vedle něj kluk s roštím na hlavě. Siriusovi alespoň tak na chvíli vyhnal chmurné myšlenky z hlavy.
"Takže rande?" zasmál se a koukl se na zpívajícího Dvanacteráka. Kdyby šli vidět emoce, tak by nad jeho hlavou lítalo milionů srdíček.
"Jo! Jupííí." Skočil na něj a nechal se nést až na nádvoří.
"Sakra Jamesi! Slez ze mě, seš těžkej jako slon" Odfrkl si Sirius a snažil se ještě stále zpívajícího Jamese setřást ze zad. "Jako slon? Tak to těžko, seš ještě těžší" Opravil se. James z něj nedobrovolně slezl a na tváři měl blažený výraz.
"Ona ke mně přišla! Chápeš to? Ona! Ke mně!" vyhrkl na něj. "Měl jsi ji vidět, jak jí to dnes slušelo. Panebože a zítra máme rande! Slyšíš mě Tichošlápku? Rande s velkým R! Rande s Evansovou!" třásl s mírně šokovaným Siriusem.
"Jo, já tě slyšim." Zastavil ho a zasmál se. "Ta ti teda dala."
"No a co řikáš na Catt? Je dobrá že?" změnil James nečekaně téma a zabočil směrem ke společenské místnosti.
"Jo, to je." přikývnul a znova viděl v hlavě její krásný úsměv, který patřil jenom jemu.
"Bude to velká posila týmu." Pokračoval James v chválení. "Tenhle rok budeme vyhrávat cítím to!" rozkřičel se James a nakrčil nos.
"Víš Dvanácteráku, musim se ti s něčim přiznat." Začal šeptat Sirius.
"Povídej." Vybídl ho a čekal co mu poví.
"Catt mi prostě příde taková moc okouzlující a já se pomalu nepodívám na jinou, než na ní." Vyhrkl a James se zasmál.
"Tak to jasný co se děje."
"Tak buď tak laskavý a řekni mi to, protože já to nevim a je to k zbláznění. Furt ji vidim v hlavě, dokonce i ve snech! Jsem asi panaroidní." Plácl se do čela, jako kdyby objevil něco vážného.
"Ne, nejsi panaroidní." Ujistil ho James a stále se smál. "Tomuhle se říká láska víš?" ukázal prstem na místo, kde má Sirius srdce.
"Láska?" vytřeštil oči. "Cože? Tak to mě rovnou můžeš popravit!" sklesle si sedl na studenou zem.
"Prosim tě klid." utěšoval ho James a sedl si vedle něj. "Jestli ji opravdu vidíš ve snech, neotočíš se za jinou sukní a vlastně, jak dlouho si nespal s jinou?"
"Asi pět dní." Odpověděl pohotově.
"Ty vole! Ty ses fakt zamiloval!" užasl James. "Konečně! Že ti to ale trvalo." Zakroutil hlavou.
"Ale to je nemožný! A ještě k tomu za dva týdny! Blbost." Zašklebil se a koukl se na kamaráda, který měl výraz typu: To si jenom myslíš kamaráde. Najednou se chodbou ozval dívčí smích.
"Okamžitě mě pusť!" křičela osoba mezi záchvaty smíchu. Sirius okamžitě věděl kdo to je. Tenhle smích by poznal i poslepu, zvedl se a šel se kouknout s kým tam je. James se taky zvedl a následoval ho. Když došli na konec chodby uviděl ji tam. Byla v náručí nějakého svalovce a ten jí něco šeptal do ucha, potom ji políbil.
"Tohle vidět nemusim." Poznamenal Sirius, obrátil se a šel směrem, kterým chtěl jít.
"Klid, třeba ji dostaneš." Utěšoval ho James, když došli před obraz Buclaté dámy.
"Jasně, hned jak vstoupím do společensky se na mě vrhne." poznamenal ironicky a vešel do SM (Společenská místnost). "Tak nic no, asi ne." usmál se hořče a sedl si vedle Remuse.
"Čau kluci, tak kdo nakonec bude v týmu?" optal se a koukl se na Jamese.
"Na pozici brankáře bude Bart Cooper a jako útočník bude Catt." Odpověděl mu a následoval Siriuse- rozplácl se na křeslo.
"Opravdu? Tak to je dobře, myslim, že si to Catt zaslouží." Poznamenal a znova se začetl do knížky. Zrovna v tu chvíli do místnosti vpadla zrzka a hned za ní hnědovláska. Obě si něco vykládali a smáli se tomu. Sedli si na druhou stranu místnosti a stále horečně o něčem diskutovali. Najednou hnědovláska vypískla.
"KECÁŠ!" všichni v místnosti včetně Pobertů se na ní obrátili a ona se nevinně usmála. Koukla se směrem k Jamesovi a pak se rozesmála na celý kolo. Siriusovi ten smích přišel tak hřejivý a uklidňující, že najednou zapomněl, co viděl. Catt ale stala a vydala se k nim.
"Čau Jamesi." Usmála se na brýlatého kluka a ten jí to oplatil.
"Ahoj Catt. Nechceš si k nám sednout?" ozval se Remus aniž by odlepil oči od knížky.
"Možná na chvíli." Koukla se na Siriuse, který okamžitě uhnul jejímu pohledu. "Ale Jamesi, ty by si měl stát a jít za Lily." Jmenovaný okamžitě vystřelil ze sedačky.
"Stalo se jí něco?" řekl s obavami.
"Ne." rozesmála se Catt. "Běž za ní, taková krásná holka přece nemůže být sama ne?" mrkla na něj a on se zamilovaným pohledem šel k Lily. "Co čteš?" přetrhla ticho Catt a koukla se na Rema.
"Tisíc historiků kouzelnického světa." Odpověděl.
"Aha." Usmála se. "Tak já zase půjdu."
"Slyšel jsem, že chodíš s tim mrzimorským kulturistickým debilem." Ozval se Sirius.
"Prosím?" otočila se na něj. "Není to žádnej mrzimorský kulturistický debil." Dala si ruce v bok. "Na rozdíl od tebe." Sirius se zvedl a tvrdě se jí podíval do očí.
"Já nejsem z mrzimoru, nejsem kulturista a nejsem debil." Vyprskl na ní a užíval si chvíli s ní, i když nebyla zrovna podle jeho představy.
"Ne, to máš pravdu." Usmála se. "Ty seš nebelvírský cassanovský krypl." Sirius se ušklíbl a v očích mu plál ztek, kterého si Catt s potěšením všimla. Surově si ji k sobě přitáhl a políbil. Jeho jazyk se proplétal kolem toho jejího a i když to Catt bylo v celku příjemné, okamžitě se od něj odlepila a vrazila mu takovou facku, až sebou praštil o sedačku.
"CO SI O SOBĚ MYSLÍŠ?!" Už nebyl v klidu, perfektně ji rozhodil, což měl v úmyslu. "SEŠ NA ZVRACENÍ, JEŠTĚ JENDOU SE MĚ DOTKNEŠ A JÁ ZAPOMENU, ŽE JSEM SPOLEČENSKÁ!" Celá místnost se na ně otočila a sledovala divadélko.
"Společenská? Dovol abych se ušklíbl madam." Vstal a zasmál se. Catt se nafoukla.
"SEŠ PRASEČÍ PERVERZNÍ ÚCHYL, KTERÝ MUSÍ MÍT KAŽDEJ DEN ALESPOŇ JEDNU HOLKU V POSTELI, NEBO BY HROZILO NEBEZPEČÍ, ŽE SE VRHNEŠ NA PETERA!" rozkřičela se a s potěšením se koukala, jak Sirius zrudnul.
"T. To není pravda!" přidal se do rozhovoru Peter, ale to už místnost vybuchla v nepřerušitelný smích.
"Prosím tě Peťánku, ty se do cizích záležitostí NESER!" Peter se skulil, to už Catt nevydržela a začala se smát.
"Je šílená." Okomentoval její výstup Sirius, ale to už brunetka zase stála na nohách.
"To si opravdu myslíš?" vyprskla a znova byla naštvaná.
"Ano, ale bylo by lepší, kdybys mi tvůj výstup ukázala u mě v pokoji, kde budeme sami. Co ty na to?" mrkl na ní.
"Co já na to?" ironicky se ušklíbla. "Já na to polib si." Odpověděla a chtěla se otočit, ale Siriusova věta ji znova zastavila.
"Ty po mě normálně jedeš, přiznej si to."
"Cože?" vyprskla smíchy. "To si děláš srandu? Já a na tebe? Nevšiml sis snad, že chodim s Maxem? Ty seš asi vážně natvrdlej." Nechápavě zavrtila hlavou. "Už nemám sílu ti to vysvětlovat."
"Tak mi to pojď vysvětlit do pokoje." To už Catt nevydržela a Siriusovi už po druhé vrazila, otočila se na podpatku a s nosem nahoru a hrdá sama na sebe, jak to vše v neklidu zvládla se vydala do ložnice, kde se rozkřičela na nevinný polštář, pod kterým si představovala Siriuse Blacka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama