2.kapitola → Famfrpálový hřiště 2/2

27. září 2008 v 17:04 | Catt |  Nenáviděný svět
2. půlka !!!
2.kapitola
Fanfrpálový hřiště

→ 2.půlka
Za deset minut byli na fanfrpálovém hřišti. Slunce jim svítilo do očí. Krásné počasí. Usměje se Elizabeth. Když si dá ruku přes oči, nadechne se. ,,Oni létají na koštěti!,, vykvíkne udivená Elizabeth.
,,Jo, tomu se říká Fanfrpál.,,mezitím, co jí vysvětloval co je to za sport si dal Brumbál na krk hůlku. ,,Žádám vás o chvilku uvolnění tohoto hřiště. Bude to trvat tak deset minut.,, Všichni, kteří létaly poslechnou a během okamžiku jsou dole a jdou stranou, jenom dvě osoby jdou k Remusovi. Když přijdou blíž, Elizabeth si je pořádně prohlídne. Ani jeden z nich není k zahození. Jeden měl brýle, ale i přes brýle šlo vidět jeho krásný oči. Druhý měl vypracovanou postavu a tmavý vlasy. Páni, jestli jsou tu všichni kluci jako oni, tak jsem v nebi. usmála se Elizabeth
,,Čau Reme! Kde jsi byl? Od rána jsi byl fuč.,,promluví k němu brýlatý chlapec.
,,Čau Jamesi, čau Síriusi.,, pozdraví je Rem.
,,Čau. Kdo je ta holka?,, mrkne Sírius na Elizabeth. James jenom protočí panenky.
,,To je Elizabetha. Je tu nová.,,
,,Jo, tak nová.,,
,,Jo nová.,, sykne předrážděně Rem a probodne ho pohledem. Sírius se otočí na podpatku a jde k Elizabeth.
,,Čau, jsem Sírius.,, naváže rozhovor a vykouzlí neodolatelný úsměv.
,,Elizabeth.,,
,,Tak ty jsi tu nová jo?,,
,,No, probudila jsem se ve vaší společenské místnost.,,
,,Co?,, vykulí na ní Sírius oči.
,,E. Co je?,,
,,Nic. Máš krásný oči.,, promlouvá k ní.
,,Dík.,, usměje se na něj.
,,Čau jsem James.,, vtrhne jim do řeči brýlatý chlapec.
,,Elizabeth.,, řekne dnes už po druhé a usměje se i na něj.
,,Na Sírius si dávej bacha. Děvkař.,, zašeptá James a Elizabeth se na něj děkovně usměje.
,,Paní Nortnová! Tak nám už předveďte co ve vás je.,, přeruší je Brumbál a ukáže doprostřed hřiště.
,,To mám jít jako doprostřed?,,
,,Ano, abychom vás všichni viděli.,, usměje se na ní. Bála jsem se, když jsem četla referát před třídou a teď mám jít doprostřed hřiště a všem ukázat co dokážu? Tak to je super. Zabijte mě někdo prosím! Znamení: Spěchá to!!! Pomyslí si a kousne se do rtu.
,,Tak už jděte.,, upozorní jí Brumbál a dívá se na ní. Elizabeth se rozejde a zastaví se až uprostřed hřiště. Ještě jednou se kousne do rtu. Všichni se na ní dívají. Tak klid, to zvládneš. Vždycky jsi to přece zvládala. Dodává si odvahu, zavře oči a zvedne ruce. Tak fajn, jde se na to. Vítr. Představí si jak si s jejími vlasy pohrává slabý vítr. Brzy to ucítí. Usměje se. Vede se mi to. Silnější. Řekne si pro sebe a vítr se začne zvedat a být horší a horší. Déšť. Na její suché, rozcuchané vlasy začnou bubnovat kapky vody.
,,Ona umí ovládat počasí?,, řekne s údivem Remus.
,,Ty vole.,, ujede Síriusovi.
Zatáhne se. Elizabeth to nevidí, ale cítí. Mravenčí jí až na konečkách prstů. To je nádherné. Najednou se přestala ovládat. Přestala cítit půdu pod nohama. Já letím? Ano, letěla. A i když se jí to líbilo nechtěla. Chci dolů. Začne poroučet větru, který jí zvedá víš a víš.
,,Elizabeth!,, začne někdo křičet. Elizabeth se začne bát. Chci dolů. Poroučí, ale stále cítí, jak je ve vzduchu. Musím si udržet kontrolu, Nevzdávej se. ,,Chci dolů!,, zakřičí. Cítí, jak nemůže dýchat. Pomalu padá dolů. Otevře oči, vidí, jak se k ní někdo řítí na koštěti. Chytil ji. Obmotá se mu kolem krku. Když se koukne pořádně zjistí, že je to Remus ,,Děkuju.,,. ,,Vydrž.,, odpoví jí.
,,Nemůžu dýchat.,, odpoví a lapá po dechu. Dorazili na zem.
,,Brumbále! Nemůže dýchat!,, začne křičet Remus. Všichni k ní přiběhnou.
,,Elizabeth vydržte. Prosente!,, řekne, ukáže svojí hůlkou na ní. Z Elizabithiny pusy vyjde vzdych. Už jeto v pořádku. Musí za madame.,, řekne. Elizabeth naposledy mrkne. ,,Všechno mě bolí.,, promluví a chytne Remuse za ruku. ,,Už je to v pořádku.,, odpoví jí.
,,Děkuju.,, znova poděkuje, usměje se a usne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama