4.kapitola → Kristin Loapová je... KRÁVA!

27. září 2008 v 17:06 | Catt |  Nenáviděný svět
Je to tady lidi! Můžete si užívat chvilky a přečíst si další kapču..:o) Za chvíli se tu objeví i další kapča k Nenáviděný svět...já ji totiž dopsala...muhehe...no nic tady to je:
A nezapomeňte! 13 komentářů, jinak se tu další kapča neobjeví jasný!?!?!? XD

4.kapitola
Kristin Loapová je...KRÁVA!
Vejdu do společenské místnosti a rozplácnu se na první sedačku na kterou narazim. Bohužel se rozplácnu na něco tvrdýho. ,,Au." Třu si bolavý stehno a kouknu se, na co jsem si to před chvíli sedla.
"Sedíš mi na učebnici." Odtrhnu oči od knihy, kterou jsem je upozaděna a kouknu se na holku vedle sebe. Má dlouhý zrzavý vlasy a zelené oči, který podtrhávají její krásu. Fakt je pěkná. Aby jste si nemysleli, já na holky vážně nejsem! Mě se líbí Remík.
"Jo, promiň." Podám jí knihu.

"Ty jseš tu nová viď?" pokračuje v rozhovoru.
"Jo, jsem. Jmenuju Elizabeth, ale kámošky mi říkají Eliz." Kamarádky? Myslíš ty holky, které tě využívaly? Ozve se mé drzé, ale pravdivé druhé já.
"Já jsem Lily Evansová." Usměje se a potřeseme si rukama. "Tak teda Eliz? Můžu být tvá kámoška?" Tý jo, tak to je dobrý. Nějaký rychlý ne?
"No jasně." zaculím se.
"Víš o tom, že jseš se mnou na pokoji?"
"Ne, já nevím nic. Před pár minutami jsem se probrala z lehkého komatu." Lily na mě vyvalila ty svoje zelený kukadle.
"Pfeche?" vyjde ze zrzky. Mluví Tatarštinou?
"Pfechce pfe chfe." Odpovím ji.
"Co?"
"Ale nic." Ty jo, jsme tu sotva pět minut a chováme se k sobě, jako když se známe od mala.
"Moment! Jak jako v komatu? Ty seš ta holka, která omdlela před týdnem na fanfrpálovým hřišti?" Fíha! Jsem tu jenom týden a už jsem takhle známá. No,kdo umí, ten umí.
"Jo, to jsem já." Odpovím ji.
"Evensová!" Lily a já se otočíme za hlasem. No a kohopak to nevidím, to je přece rozčepýřený pako.
"Pottere!" zahřmí Lily přes celou místnost.
"Nepůjdeš se mnou na rande?" Momentíček! James jede po Lily? I když není se čemu divit, Lily je pěkná holka. Opakuji, že nejsem na holky, nýbrž na Remíčka. No jo, kde ten vůbec je? Začnu se skepticky rozhlížet, jestli tam náhodou není. Konečně zavadím pohledem o špinavého blonďáka, který si čte knížku. Hej! On zvedá hlavu a….a….on se na mě dívá a dokonce se i směje. Achhhh, ten je tak krásnej.
"Ano." Probudí mě zrzka se snění vedle mě, která svůdně mrká na Jamese. Ten právě vypadá, jako kdyby mu ulítli včely a ten vedle něho, (myslím si, že je to Sírius) ten tak taky vypadá. Jediný Remíček se na mě směje. Už ne. Zase se věnuje té pitomé knížce. Asi k němu přijdu, vytrhnu mu ji z rukou a rozdupuju ji. Pitomá kniha! Říkám, není nad líbání!
"Jo?" konečně James zareaguje a rozzáří se jako měsíček na hnoji "Zítra před večeří u jezera."
"Ty jsi mi asi nerozuměl Pottere!" vyprskne na něj Lily a nasupeně k němu řítí. Asi jí mám zadržet, protože vypadá jako sopka před výbuchem, ale na tu podívanou se podívat prostě musim.
"A.A.Ale jak to?" vykoktá ze sebe to pako a nechápavě se dívá na zrzku, která k němu míří.
"Ptal ses mě, jestli bych s tebou N-E-Š-L-A na rande!" na slově nešla si dala velký důraz a tak ho vyhláskovala. "A já ti odpověděla ANO! To znamená, že s tebou nikam NEJDU! A taky nikdy nepudu!" rozkřičí se na celou místnost. To raději už zakročím a táhnu Lily pryč.
"Mohla by jsi mi říct co to bylo?" snažim se mluvit normálně, ale pobavený úšklebek z tváře neukryju.
"To byl James Potter, uhání mě už od prvního ročníku." Sebere si věci ze stolu a vydá se na horu po schodech, následuju ji. "A ten vedle něho je Sírius Black. Potter je největší idiotský idiot na týhle škole." Zasekne se "Ne na škole, nýbrž na celý planetě." Gestikuluje rukama až mi málem vrazí. "A ten Black je zase cassanova. Většinu z týhle školy už zbouchl. Myslim samozřejmě ty, kterým bylo nad patnáct let. Vztah mu nevydrží nikdy dlouho. Naprostej mamlas, prostě si na něj dávej bacha ano? I když tě znám pár minut, mám tě jako kámošku a tak tě před ním varuju." Jo, šlo to poznat, že Sirius o holky nemá nouzi. Když tam seděl, ty kvočny se na něj culili jako kdyby byli zfetovaný. Možná že i byli. Lily se zase vydá nahoru po schodech a já si to mířím za ní. "A ten kluk, který seděl trochu dál od nich. Takovej ten s tou knihou." Jak jako takovej TEN? To byl přece Remík! "Tak to je Remus Lupin. Rem je naprosto v pohodě. Mám ho ráda." Tak teď se pro změnu zaseknu já. Slyšela jsem dobře? Ona ho má ráda? Koukne se na mě a na můj zděšený xicht a hned pochopí o co gou. "Mám ho ráda jako svého bratra! Nic víc, nic míň." Tak teďko jsem si oddychla, ale trochu moc nahlas, protože se Lily začne smát. "Hej! Tobě se Rem líbí co?" Teď si na to kápla holka, máš talent!
"Není k zahození." Mrknu na ní.
"Je mi to jasný, ale teďko a hlavně TADY se o tom bavit nebudeme. Pač NĚKDO by mohl poslouchat!" zakřičí do tmy. "Jo a ten kluk, který vypadal jako prase, byl Peter Petigrue. Naprostý blé. A víš jak si říkají?" zakroutím hlavou. "Záškodníci, nebo-li Pobertové! Chápeš to? Kde našli takový pitomý název?" ušklíbne se. Kdybys slyšela ty jejich přezdívky asi by to s tebou prásklo, ze smíchu. Prý Tichošlap. WTF? Najednou se Lily tak prudce zastaví, až do ní málem narazim. Ukáže na dveře "Takže tohle jsou dveře od našeho pokoje."
Přečtu si jména na cedulce: Kristin Loapová, Lily Evansová, Sandra Besterlová. Zaseknu se a kouknu se na poslední jméno, které je na jmenovce vyryté zlatým písmem. Elizabeth Nio Fiöns las Nótn Övá. Týýýý vole. Tak takovýhle jméno se jen tak nevidí. Hej, a jak to, že mi to Brumla neřekl? Pak si za nim zaskočim. "Není to náhodou elfský jméno?" Lily otevře dveře a gestem ukáže abych šla dovnitř.
"No, asi jo." Sednu si na volnou postel. Vedle ní už byl postavený kufr s iniciály ENFlNO. Sakra, tohle jméno si fakt nezapamutuju. Najednou mi do hlavy projede neuvěřitelná bolest. Chytim si hlavu do dlaní a syknu bolestí.
"Jsi v pohodě?" Lily se ke mně nahrne a koukne se mi na hlavu. "Ty jsi elfka!" zakřičí.
"Víc nahlas by to nešlo? A jak jsi to vůbec poznala?" bolest přestane a tak si hlavu pustím.
"Podle toho jména a taky podle uší." Uší? Co to tady kecá? "Začínají se ti špičatit." Usměje se a ukáže na špičky mích uší.
"Ale Brumbál říkal, že uši se mi budou špičatit až za půl roku." Zakroutim hlavou a nechápavě na ni koukám.
"Tak to se spletl." Přinese zrzáctko a podá mi ho. "Elfkám se uši začnou špičatit od šestnácti let. Do půl roku je budeš mít špičatý. Kolik ti vlastně je?"
"No, teď mi bylo šestnáct." Šteluju zrcátko tak, abych si uviděla na uši. "Panebože." Moje uši se trochu zašpičatili. "Nééé." Lehnu si na postel a začnu si vybíjet vztek na nevinným do polštáři.
"Klid." utěšuje mě zrzka a sebere zrcátko, který jsem mezi tím odhodila na zem. "Nevim, co všechno ti Brumbál řekl, ale taky se ti začne dělat znamení." Fajn, takže teď budu magor se špičatými uši a nějakým švihlým tetováním? Fakt super. "To znamení. Bude v nějakým tvaru. Nejvíce se znamení objevují na zádech, na lýtku nebo zezadu na krku." Ukáže na všechny místa a pokračuje dál. "Je jenom jedno, takže nebudeš po tetovaná po celým těle." Pousměje se.
"No, fajn." Zvednu se a popojdu ke kufru. Otevřu ho a kouknu se dovnitř, co všechno tam mám. "To by mě zajímalo, kde se tu vzali moje věci." Zrzka se ke mně nahrne a koukne se mi přes rameno.
"Ty brďo! To jsou ty nejhezčí věci, co jsem kdy viděla!" začne se mi přehrabovat ve věcech. Já si sednu o kousek dál a dívám se, jak se Lily se zájmem přehrabuje v mích hadrech. Po pár minutách se zasekne. "Ježiši, promiň. Trochu jsem se nechala unést." Začnu se smát.
"Trochu?" vezmu si oblečení a začnu ho uklízet do volné skříně. Jdu pro si pro hygienickou taštičku, když v tom uvidím, jak se v kufru něco leskne. Vyhrabu to a pozorně se na to zadívám. Je to celý zlatý a kulatý. Visí to na zlatým řetízku.
"Co to je?" promluví Lily. Pokrčim rameny a podám jí tu věc.
"Vypadá to jako medailonek." Řeknu ji.
"Nevypadá, to je medailonek. A hele, tady se otevírá." Ukáže na dírku a otevře ho. "Ty jo, to je pěkná fotka." Ukáže mi ji. Na obrázku je žena přibližně ve dvaceti letech. Dlouhé černé vlasy má do drdolu. Nejvíc mě ale fascinují její modré oči. "To je asi moje pravá matka." Vypadne ze mě.

"Je překrásná." Rozplývá se Lily "Vypadáš úplně stejně. Až na to, že seš mladší." Má recht, opravdu jsem celá po ní. Vlasy a oči mám naprosto totožné. Dokonce i rysy.
"Není to až moc velká podoba?" zeptám se.
"Jo, uznávám. Ale ty to opravdu nejsi." Kouká Lily na obrázek. "Ta žena tam má už špičatý uši."
"Máš recht," uznám "ale stejnak si budu muset dojít za Brumlou aby mi vysvětlil, kdo opravdu byla moje matka, co to je, co se se mnou děje a jak je to s mím jménem." Lily se rozesměje. "Co je?" nechápavě na ní zírám.
"Nic. Tohle všechno ti neřekl? K tomu musel mít pádnej důvod." Lily nahodí přemýšlecí pózu. "Že když ti to povídal, tak tam někdo byl?" přikývnu "Nebyli to jen tak mimochodem Poberti?" znova přikývnu "Já to tušila!" vítězoslavně zvedne ruce nad hlavu a tančit nějaký tanec. Podobá se to tanci Hula hula "To je potom hned jasný." Mě to teda jasný fakt není. "Neřekl ti tohle všechno, protože ví, že oni by to hned všechno vyzvonili ostatním. A hlavně, nevěděl, jestli si to chceš nechat pro sebe." Přestane tančit.
"Aleluja, seš fakt mástr." Poplácám ji po zádech.
"Díky." Zašklebí se "Tak pak za nim zaběhneš, ale teďko mi řekni co Rem?"
"Co s ním?" nasadim nechápavou grimasu.
"Tobě se líbí viď?" vyzvídá Lily dál.
"Vždyť jsem ti už řekla, že není k zahození." Protočim panenkami a zasměju se.
"No, asi by jsi měla vědět, že Rem chodil pro zatím jenom s jednou holkou."
"No a? To neznamená, že neumí líbat." Jazykem si obkroužim rty.
"Teda holka, na co ty nemyslíš." Sedne si vedle mě.
"Na co bych asi tak myslela?" Remík, Remík, Remík, Remík, Remík, Remík, Remík,…
"Jinak holky po něm taky celkem letěj, jenomže on je furt odmítá. Nebo zpíš, nějak se o ně nezajímá. Je takovej… no… tajemnej." Mluví Lily dál. Jo tak pán tajemnej. Mmmm…slint.
"A co? Já ho dostanu." V očích se mi zajiskří. Lily zase propukne ve smích. "Další vlna smíchu?" nechápavě zakroutím hlavou. Zrzka se uklidní a pokračuje.
"Jede po něm i Kristin Loapová, bacha na ni je to pěkná mrcha." Jakmile to dopoví, do pokoje vtrhnou dvě dívky. Jedna je blonďatá a druhá hnědovlasá. Obě dvě si mě změří pohledem a ta barbie si dokonce odfrkne.
"Ahoj holky, tohle je naše nová spolubydlící." Ukáže na mě Lily. "Jmenuje se em…no…"
"Říkejte mi Eliz." Zářivě se na ně usměju.
"Ahoj, já jsem Sandra Besterlová a tohle je Kristin Loapová." Promluví ke mně brunetka.
"Těší mě." Promluvím a kouknu se na tu plastikovou barbie- Kristin.
"Fajn, když jseš tady nová, tak asi neznáš pravidla že?" nechápavě se podívám na Lily, ta se na Kristin dívá, jako kdyby ji každou chvíli měla uškrtit. Barbie si toho ale nevšímá a pokračuje dál. "Takže, je to velice jednoduché a prosté. Nesahej na moje věci a hlavně nesahej na Rema! Jasný?" Aha, už vim proč mi Lily říkala, ať si na ní dávám bacha. Co si o sobě vlastně myslí? Že mi bude rozkazovat? "Fajn, jsem ráda, že si rozumíme. Sandro, jdeme." Jakmile vypadnou ze dveří neovládnu jsem se a začala jsem ječet.
"Co si o sobě myslí? To je tak, tak … je to neuvěřitelná kráva!" pokojem se prožene jemný vánek.
"Eliz!"
"Teď ne. Mám vztek, potřebuju ho ze sebe dostat, nebo to dopadne špatně." Z vánku se stane silný vítr. Lily na mě pravděpodobně čumí jako na blba.
"Eliz! Přestaň!" zaječí, trhnu sebou. Vítr ustane.
"Promiň." Provinile se na ní podívám, zrzka na mě mrkla.
"V pohodě, já vim, že umíš ovládat počasí." Do ruky mi vtiskla medailonek, který do tý doby furt držela. "Jinak, Loapová je KRÁVA!"
"Díky."
"Prosím tě, není zač, ale teďko musíme jít za tím Brumbálem."
"Jo, to bychom mohli." Zavážu si červenou kravatu, která před chvíli ležela uvnitř kufru se školním pláštěm. Kolem kravaty pověsím zlatý medailonek. "Můžeme jít." Pobídnu ji, ale Lily mě zarazí a ukáže na plášť.
"Nenuť mě si ho vzít." Zkusim smutný kukuč. Ale ta prokletá Lily zavrtí hlavou. "Nééé, prosím. Vždyť je tak hnusneeej!"
"Bohužel, je povinný." Povinej? Ne! NEE!!! Nic mi nezbývá a tak si na sebe štítivě vezmu nechutný plášť a s tichým "Ten kdo navrhoval uniformy neměl vkus." následuju Lily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama