7.kapitola → Přijdu si tě zkontrolovat

28. září 2008 v 13:50 | Catt |  Copak toho chci moc?
Lidi! Jsem dobrá! Napsala jsem to pro vás! Ale dneska odemě nečekejte delší kapitolku. Rozhodně, ale napíšu kapču k Nenávist a Láska a Nenáviděný svět, pač jste už splnili limit komentářů!:o)
Jinak, tady je: LIMIT KOMENTÁŘŮ=15- myslim si, že si to přece jenom trochu zasloužím...:o)
VĚNUJI VŠEM LIDEM, KTEŘÍ TUTO POVÍDKU ČTOU:o)

7.kapitola
"Přijdu si tě zkontrolovat!"
"Paní? Dobré ráno."probouzela skřítka blonďatou ženu, která byla zachumlaná v posteli pod peřinou.
"Mm." Odpověděla jí rozespale. "Kdy bude snídaně?"
"Snídaně je už na stole." Odpověděla ji poslušně. Cissa chtě nechtě se vyhrabala z postele a motavě popošla ke křeslu, kde byli připraveny šaty. "Dobrá, čeká mě dole sestra?"
"Ne, ale byla tu. Mám vám od ní vzkázat, že má ještě nějakou práci, ale se prý sejdete v deset hodin, v Příčné ulici před Zakrouceným prasetem." oznámila ji skřítka a přemístila se. Cissa si na sebe oblékla šaty a sešla dolů.
Dobré ráno." Pozdravila všechny přítomné v jídelně, což byli Lucius a paní Malfoyová.
"Dobré." Pozdravila i paní Malfoyová. Náhle se však zvedla. "Omluvte mě,ale musím si jít ještě něco zařídit. Přeji dobrou chuť." Jakmile to dořekla, přemístila se.
"Em. Dobrou chuť." Řekla Cissa aniž by se podívala na Luciuse.
"Dobrou chuť." Odpověděl ji Lucius a napil se z šálku s kávou. Hned jak se kávy napil, ji vyplivnul. "Sakra, co to je?" rozčiloval se. Cissa se musela držet, aby sebou nepráskla na zem a nezačal se mu smát.
"Doro!" zavolal na skřítku, která se mu okamžitě objevila u nohou.
"Ano pane?" ozvala se.
"Mohla by jsi mi říct." Začal mile. "CO JE TOHLE ZA IDIOTSKOU KÁVU?"rozkřikl se a celý obsah šálku jí vylil na hlavu. "Jasně a srozumitelně jsem řekl, že chci kávu s mlékem! Ty mi ale místo toho přineseš kávu s cukrem!" Cissa se natáhla pro svůj šálek kávy a usrkla si.
"Luciusi? Ta káva na její hlavě je moje. Vyměnila nám je." Začalo jí cukat v koutcích. Skřítka jim urychleně nalila kávu tak, tak jak každý chtěl.
"Kolik je hodin?" optala se Cissa a usrkávala ze správného šálku kávy.
"Za deset minut deset." Odpověděl ji urychleně a též se napil.
"Fajn, už musím jít." Zvedla se ze židle a přešla ke stolu, na kterém byla její hůlka.
"Kam jdeš?" Lucius zvedl hlavu od novin a zadíval se na svoji snoubenku.
"Co je ti do toho Luciusi? Jsem svobodný člověk a nikomu se nemusím vyzpovídat." Sykla na něj a do ruky popadla hůlku.
"Jako tvůj budoucí manžel mám právo to vědět! A ty jako moje budoucí žena si nucena mi odpovědět!" zvýšil hlas a vydal se k postávající Cisse.
"Fajn, jdu s Trix na nákupy. Stačí?"
"Jen aby." Lucius jí chytil za ruku.
"Au, to bolí." Sykla Cissa a trošku se zkroutila do polohy, kde jí ruka tolik nebolelo.
"Přijdu si tě zkontrolovat." Pošeptal jí do ucha a pustil ji. Cissa na nic nečekala a přemístila se. "Ženský." Odplivl si Lucius. "Krásný, ale zrádný."
…(U Cissy)…
"Čau Trix."pozdravila štíhlá blondýnka černovlásku.
"Čau. Kde si zase byla? Máš pětiminutový zpoždění." Zamračila se černovláska.
"Panebože Trix, Lucius mě zdržel. Tak jdeme?" sestra přikývla. "Kam to vlastně jdeme?"
"Potřebuju si koupit šaty, všechny mám od mudlovský krve a ty si na sebe už nevezmu."odpověděla ji Bella.
"Aha. A kde je vůbec Markus?" optala se Cissa, když si všimla, že jedna osoba chybí.
"Bude na nás čekat v Děravým kotli." Kývla směrem k obchodu s šaty. "Tak pojď už." Zatáhla ji za ruku a šli do prvního obchodu s oblečením.
Když vtrhly do obchodu, prodavačka se k nim hned nahrnula. "Přejete si?"
"Sakra, kdybychom si nic nepřáli, tak bychom sem nepřišly!" vyprskla na ní Bella a už se nadechovala k dalším nadávkám, ale Cissa jí zadržela.
"Šaty na ven a na doma."řekla mírně konsternované prodavačce. Ta jim okamžitě přinesla šaty různých střihů a barev. "Chceme je ve stříbrné, černé nebo zelené. A rozhodně ne v růžové." Ukázala na minišatičky, které byli v růžové barvě. Slečna vyhodila polovinu šatů a přinesla další. Po hodině zkoušení si Cissa vybrala tři šaty a Bella čtyři. Byli zrovna na odchodu, když Cissa uviděla šaty, které byly zastrčené v zadu v koutě. Okamžitě se k nim vydala. "Trix? Pojď sem." Zavolala jí Cissa a ukázala na šaty, které objevila.
"U Morlinových vousů!" vyhrkla Bella a koukala na šaty. "Ty jsou krásné! Ty si vezmeš ať chceš, nebo ne! Klidně ti je i koupím." Cissa si zavolala prodavačku, která jí je sundala a ona si je vyzkoušela.
"Sluší ti to." Pochválila jí Bella, když blondýnka vyšla z kabinky. Cissa se nedočkavě koukla do zrcadla. Ve zrcadle viděla štíhlou blondýnku, která na sobě měla zelené šaty. Tmavě zelený korzet jí mírně podepíral poprsí, které teď vypadalo větší, ale furt dobře. Okolo ramen měla olemovaný světle zelený šátek, který jí lemoval i ruce. Na dlaních jí končil, ale kousek cípu se jí táhl až ke kolenům. Z pod korzetu jí vysela dlouhá sukně stejné barvy jako korzet. Po celé sukni se jí táhly vyšitý hadi, který se "plazily" až pod její poprsí. Cissa se v nich cítila jako královna a taky tak i vypadala. "A co je toto?" ukázala Trix na nějaký diagram na pravém boku na korzetu. Když se přiblížila a koukla se pořádně, uviděla písmeno M. "To je přece diagram Malfoyoů!" vypískla Trix a podala Cisse sukni.
"No jo, máš pravdu." Řekla poněkud stroze.
"Tak to je teda něco! Mi jsme našli šaty předků Malfoyoů!" usmála se Trix. "Bereme je!" vykřikla na prodavačku, která se ještě stále třásla z toho, jak jí Bella ze začátku sprdla.
Jakmile koupili šaty, namířili si to do hospody. Když vešly dovnitř, rozhlížely se po muži s delšími hnědými vlasy. Hned jak ho našly, sedly si k němu.
"Ahoj Markusi." pozdravila Ciss muže a sedla si vedle něho.
"Ahoj Ciss." Usmál se na ní a bez skrývaného zájmu si jí prohlídl. "Vypadáš skvěle, ostatně jako vždy." Cissu ani trochu takovýhle kompliment nezarazil a přikývla, jakože děkuje. Cissa s Bellou o sobě věděly, že jsou krásné ženy a muži každou chvíli podlehnou jejich kouzlu. Přesto se ale od sebe hodně lišily. Bella- tělem i duší ďábel si toho byla vědoma víc než její sestra a taky toho značně využívala. Naopak Cissa s čistě blond vlasy a očima jako bez mračná obloha vypadala jako anděl. Ale každý, kdo ji poznal blíž zjistil, že má v sobě většího ďábla než Trix. "Hej! Špíno! Přines dámě whisky!" křikl Markus na sloužícího a s úsměvem na rtech se otočil na Cissu. Ta se na něj laškovně mrkla. Kus chlapa. Pomyslela si a nevědomky si olízla rty. "A co je jinak nového?" vyrušil jí Markus z přemýšlení a napil se svojí whisky.
"Krom toho, že budu Malfoyovou? Jinak nic, vlastně jo. Brzy se k vám přidám." Vzala skleničku s červenou tekutinou a na jeden lok to do sebe nalila. Tekutina jí sjela až do krku a příjemně jí začala pálit. Cisse začalo být horko.
"Opravdu? To jsem rád." podotkl.
"Jo, včera večer na večírku jsem se to dozvěděla od Luciuse." Dodala a jméno svého snoubence doslova vyflusla z pusy. Markusova ruka sjela na její odhalené koleno a putovala až na stehno.
"Nepůjdeme někam, kde je míň lidí?" Cissa na chvíli uvažovala všechna pro a proti, ale trochu podnapitá mysl jí moc myslet neumožnila a tak přikývla. Přece jenom nebyla moc zvyklá na whisky. Oba se zvedli ze židle, když v tom Cissa uviděla, jak se za oknem mihly dlouhé blonďaté vlasy. "Přijdu si tě zkontrolovat." Zaznělo Cisse v hlavě a jí se zděšením vyvalili oči. "Počkej ještě chvíli tady." Zastavila Markuse a šla ke dveřím. "Kdybych nepřišla, není to moje vina. A ještě něco, nehledej mě." Rozkázala mu a ignorovala jeho nechápavý pohled. Když vyšla z hospůdky, namířila si to na místo, kde viděla blond vlasy.
"Luciusi?" zašeptala do tmavé uličky. Nikdo se jí neozval.
"Luciusi?" zvýšila hlas a koukala se do uličky. Před ní se objevil muž s kápí na hlavě a maskou přes obličej. Drsně jí popadl za ruku a trhnutím hůlky se přemístili neznámo kam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | Web | 13. října 2008 v 18:55 | Reagovat

Krásný, ale zrádný...jak výstižné :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama