Prolog- Sevie and ME

27. září 2008 v 16:57 | Catt |  Sevie /Sevííí/ and ME
Tady vám dávám slíbený PROLOG k Sevie and ME...snad se bude trochu líbit, pač jsem ho psala na rychlo...XD

Hodila jsem na sebe nudnou uniformu a koukla se do zrcadla v koupelně. Dlouhé zrzavé vlasy jsem si sčesala do drdolu a zelený oči jsem zvýraznila řasenkou a tužkou. "Teď je to super." Zaksichtila jsem se na sebe a vydala se najíst.
*
Kecla jsme sebou na moje místo. "Brý všem." Pozdravila jsem všechny, který už seděli u našeho stolu. Což znamenalo: hnědovlasý kámoš- Adrian, skvělá blondýnka- Laura a můj ex, se kterým sme zakopali válečnou sekyru- Derek.
"Taky." Odpověděli mi unisono. "Slyšeli jste o tom výměnným pobytu?" začala rozhovor Laura.
"Jo." Přikývl Derek.
"Já ne." zamračila jsem se a nabrala si čtyřibábovky nemalé velikosti. Všichni na mě vytřeštili oči.
"To sníš?" přetrhl ticho Áďa.
"Mm." Zamyslela jsem a koukla se na hroudu před sebou. "Ne." odpověděla jsem a pro překvapení všem jsem si nabrala ještě další dvě.
"Ty máš místo žaludku Mariánský příkop." Ozvala se blondýnka a čučela na MOJI snídani. Za to ty tam máš jámu možná tak ve velikosti na pohřeb pro krysu.
"Jsem ve vývinu." Zaprotestovala jsem a hladově jsem se zakousla do buchty. "Fak jfe fto ftim fbytem?"zeptala jsem se ostatních, kteří na mě koukali ještě víc překvapeněji. Voni jsou teda tááák nerozumný… dožvýkala jsem sousto a zopakovala jsem otázku. "Jak je to s tim pobytem?" Laura zakoulela očima.
"Ty si včera neposlouchala?"
"Kdy?"
"Včera o hodině, rozhlašovali to." Ozval se Áďa.
"Při jaký hodině?" zašklebila jsem se a znova se zakousla do chutné buchtičky.
"Při dějepise kouzel." Oni mě snad neznali bo co? Snad všichni v týhle školy četně učitele na děják věděl, že tuhle hodinu jsem měla spící.
"Jsem spala." Oznámila jsem. "Kdyby to řikali při lektvarech tak bych to nepřeslechla." Joo lektvary, to je ten nejskvělejší předmět! Asi proto, že na to mám skvělé nadání, víte jsem nejlepší v koleji…muhehehe… "Tak mi to řekněte."
"Skretch." Okamžitě jsem se skrčila.
"Nikdy neříkej jméno Skretch když jim!" šermovala jsem mu prstem před kvichtem. "Nebo chceš snad, aby tvoje uniforma měla na sobě moji vyvrženou snídani?" Skretch Brik to byl ten nejnechutnější učitel na světě…fuj, jenom když jsem představla jeho nos plný bradavic a jak mu z něho teče… asi bych si měla popovídat se záchodovou mísou…
"Tak nejmenovaný." Opravil se a koukl se jestli mi to vyhovuje. Usmála jsem se a zase si sedla a pokračovala v demolování snídani. "Se domluvil s profesorem Brumbálem, ředitelem Bradavic, že si potřebuje některé studenty "vychovat" a tak že asi čtyři lidi pojedou do Anglie na dva měsíce." Bradavice? Anglie? Já tam ciii!!! Co já vim, tak tam studuje moje milovaná sestřenice Lily.
"Jedu tam." Řekla jsem tvrdě. Všichni okolo stolu se rozesmáli. "Co je? Co se stalo?"
"Víš Sue," začal mezi záchvatem smíchu Derek. "Nejmenovaný řekl, že tam pojede pár lidí na výchovu." Na chvíli zvážněl, ale pak se zase rozesmál.
"Ježiši co je?" opřela jsem si hlavu u ruku. Tohle mě začalo silně nudit…
"No i kdyby si nechtěla, tak pojedeš, chápeš? Na výchovu!" dokončil mezi záchvatem smíchu.
"Já jsem náhodou skvěle vychovaná." Bránila jsem se, ale oni se na sebe jenom podívali a znova se rozesmáli.
"Jasně Sue, ty a vychovaná." Zavrtěl hlavou Áďa. "Ty si nepamatuješ, kolik trestů za skvělé žertíky si už měla?" No…přestala jsem to počítat u padesáti za měsíc…heh…
"Zase tolik jich přece nebylo."
"Jasně." Mávla rukou Laura, která se už přestala smát…konečně… "Každopádně si nás tim všechny rozesmála."
"To je fakt a nejlepší byla ta scénka s říďou." Oznámil nám Áďa.
"To bylo dobrý no." Derek si klekl na koleno k Áďovi a začal mě předvádět. "Milý pane řediteli, hrozně vás miluji a chtěla bych si vás vzít. Taky si se mnou přejete mít trojčata?" Když si ještě vzpomenu na ten jeho vyšokovaný výraz, to stálo za to. Ale ubalil mi za to na celý měsíc trest- čištění dámské toaletky…to už za to nestálo… "No, dneska je na nástěnce už vyvěšený lísteček, kdo tam pojede." Zakročila Laura.
"Už to tam je?" zopakovala jsem.
"Jo, teda myslim." Rychlostí blesku jsem si do pusy ještě narvala celou bábovku- neptejte se mě, jak se mi tam vešla- a zdrhala k nástěnce.
*
Když jsem se doslova probojovala k nástěnce, začala jsem si číst jména na lístečku.
Na výměnný pobyt k nápravě chování na dva měsíce za tři dny pojedou: K nápravě chování?! Doufám, že tam napsal celý družstvo učitelů…XD
Jack Murdsin Ten pěknej blonďák?
Steven Richman Cože?
Michael Blerk
Andrey Sue Salmon Evansová "Jupí!!!" zavřeštila jsem a vletěla do náruče prvního koho jsem potkala.
"Ježiši Evansová!" zalamentoval ten, na kterého jsem se právě přisála. Podívala jsem, kdo to vlastně je.
"Čau Mástře." Pozdravila jsem urostlého kluka- kus jak něco a ty svaly…mmm… toho bych si klidně dala říct… Jenže je o rok starší a mě by si asi možná ani nevšiml, ale díky mé skvělé pověsti…hehe…
"Ty se raduješ, že tam jedeš?" Jak to ví? xD
"Jo!"
"A tobě se nebude stýskat?" mrkl na mě a já jsem se zářivě usmála.
"Bude, ale."
"Ale? Neřikej, že ti nebude chybět tahle skvělá akademie?" málem jsem vyprskla smíchy… prý skvělá… prý akademie… Nevim nevim.. Jsme na tom už tak špatně, že učebně s polorozpadlým klavírem, skoro sežraným červotočema s nefunkční klávesami jsme říkali HUDEBNÍ TŘÍDA… Takže být vámi bych si udělala vlastní názor na tom, jak skvělá akademie to vlastně byla a při té příležitosti bystě mě někdo mohl prosím podržet…
"Si děláš prdel?" konečně vypadnu z tohohle zapadákova." zasmála jsem a otočila se. Úsměv na tváři mu ztuhl. "Heh. Brý den pane řediteli." vydala jsem ze sebe "Já bych si měla asi už zabalit že?" zmizela jsem dřív, než byste řekli a doprdele říďa...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama